Hemodiyaliz Su Arıtma Sistemi

ONLINE HEMODİYALİZ RO SU ARITMA SİSTEMİ DETAYI

  • Ham Su Tankı
  • Otomatik Geri Yıkamalı Quartz Mutimedya Kum Filtrasyon Sistemi
  • Otomatik Geri Yıkamalı TANDEM Aktif Karbon Filtrasyon Sistem
  • Otomatik Geri Yıkamalı TANDEM Su Yumuşatma Sistemi
  • Atık Su Tasarrufu Yapan, Tam Otomatik Reverse Osmoz Su Arıtma Sistemi
  •  PEX-A Sirkülasyon Hattı, komponentleri ve Konnektörleri

+905302002435

HAM SU TANKI

Sistemimiz 2000 litre kapasiteli polietilenden yapılmış bir veya daha fazla saf su tankını içerir. Ham Su bu tanklarımızı doldurur. Depolar dolduğunda Level Controller şebeke suyunun akışını keser.

YÜKSEK KALİTE PASLANMAZ HİDROFOR SETİ

Hidrofor sistemimiz, ham su deposundan çıkan safuyun kalitesini bozmayacak malzemeden ve sisteme uygun bir basınçlandırma sistemidir. Paslanmaz Dik Milli Pompa ve 50 Litre Expansion Tankına sahip bir lineer su basınçlandırma sistemidir.

OTOMATİK GERİ YIKAMALI TANDEM KARBON FİLTRASYON SİSTEMİ

Dublex Aktif karbon filter sistemimiz, ayarlanabilir zaman kontrollü dijital özellikli iki adet otomasyon kafasına sahiptir. Ayarlanabilir backwash özelliğine sahiptir. NSF Onaylı Karbon ve NSF sertifikalı iki adet FRP tanka sahiptir.

OTOMATİK GERİ YIKAMALI TANDEM SU YUMUŞATMA SİSTEMİ

Dublex Su yumuşatma sistemimiz, ayarlanabilir zaman kontrollü dijital özellikli iki adet otomasyon kafasına sahiptir. Ayarlanabilir backwash özelliğine sahiptir. NSF onaylı Katyonik reçine ve NSF sertifikalı iki adet FRP tanka sahiptir

ATIK SU TASARRUFU YAPAN - TAM OTOMATİK REVERSE OSMOS ARITMA SİSTEMİ

RO Sistemimiz, MDD (Medical Device Directive) 93/42/EEC Annex II’ye gore CE Belgesine sahiptir.
• RO Sistemimiz EN 60601-1 ye gore EMC and LVD sertifikasına sahiptir.
• RO Sistemimiz PLC Mikroişlemci ile yönetilmektedir. Ve 7 "Dokunmatik Ekran a sahiptir.

• RO sistemimimizde Mikrobiyolojik Kontaminasyon riski olan, Ürün Suyu depo tankı kullanılmamaktadır. Sistem direk olarak Hemodiyaliz Sirkülasyon hattını besler. Deposuz direk sirkülasyon hattına bağlantı sistemi, ONLINE Hemodiyaliz Su Arıtma Sistemi olarak adlandırılmaktadır. (MEVCUT OFFLINE SİSTEMLERİ (Depolu Sistemler) ONLINE SİSTEM OLARAK REVİZE EDEBİLMEKTEYİZ.

• RO Sistemimizin esşsiz özeliğininin bir tanesi de; Sistemimiz içerisinde monte ettiğimiz BUFFER TANK sayesinde, hemodiyaliz Sirkülasyon hattından dönen kullanım fazlası safsu, RO cihazımıza geri beslenmekte olup böylelikle atık su miktarından SU TASARRUFU yapmaktadır. Bu yapmış olduğumus su tasarruf miktarı ekran da toplam ve anlık olarak izlenebilme ve kaydedilmektedir. Böylelikle çevre dostu, Yerli Hemodiyaliz Su Arıtma Sistem hedefi gerçekleştirilmiştir.

RO sistemimizin su giriş noktasında ve Üretim suyu çıkış noktasında 4-20mA çıkışlı Hassas SICAKLIK ÖLÇÜM SENSÖRLERI ile SU SICAKLIK KONTROLÜ yapılmaktadır. Bu değerler cihazımızın ekranından takip edilebilmekte ve kaydedilmektedir. Böylelikle Sirkülasyon hattına gönderilen suyun sıcaklık değeri set edilen değerlerin dışına çıktığı anda PLC Mikroişlemci, RO cihazımızın çalışmasını durdurur ve kullanıcıyı ekrandan sesli ve görsel olarak uyarır.

• RO Sistemimizde tam otomatik DEZENFEKSIYON MODU bulunmaktadır. RO Sistemimiz dezenfektan ilavesinden sonra, dokunmatik ekran üzerinde bulunan Dezenfeksiyon butonuna basıldığında tüm sistemi otomatik olarak dezenfekte eder ve daha sonra durulama işlemi yapar. İşlem bittikten sonra kullanıcıyı kalıntı testi yapması için uyarır.

• RO Sistemimizde SAFE MODE programı bulunamaktadır. Hasta olmadığı durumlarda, Tüm sistemin tekrar dezenfeksion yapmadan aktif bir durumda beklemesini sağlayan mod dur. RO Sistemimiz safe mod a alındığında programlandığı şekliyle aktif durumda bekler. Böylelikle hastalar geldiğinde tüm sistem, dezenfeksiyon modu ile tekrar dezenfeksiyonlanma ihtiyacı duymaz.

• Hemodiyaliz Su Arıtma Sistemimizde tüm önemli paramatreler PLC Mikroişleci tarafında kayıt altına alınmaktadır.

• RO Sistemimizi her devreye alma sırasında ya da istenildiği her anda, Kalite Kontrol ve İzlenebilirlik parametrelerinin dosyalanmasına yardımcı olmak amacıyla sistemimize entegre MIKRO YAZICIDAN önemli parametrelerin çıktısı alınabilmektedir.

• RO Sistemimiz birinci sınıf Paslanmaz GRUNDFOS Marka yüksek basınç pompasına sahiptir.

• RO sistemimizde 3 adet Dijital Flow Metre mevcuttur. Üretim ve atık su miktarları dijital flowmetre ile ölçülmektedir. Debiler Paslanmaz iğne vana (needle valve) ile ayarlanabilmektedir. Bu Debiler RO Unitemizin Dokunmatik ekranından izlenebilmektedir. Sistemlerimizde insan hatasına açık mekanik debimetreler kullanılmamaktadır.

• Şebeke basıncı, Membran giriş basıncı, Hemodiyaliz Sirkülasyon Hat Basıncı dokunmatik ekran üzerinden basınç sensörleri ile dijital olarak takip edilmekte, set edilen basınç değerleri dışına çıkıldığında, PLC Mikroişlemci, sistemi durdurarak hatanın sebebini ekrana yazmaktadır. Sistemlerimizde insan hatasına açık olan manuel manometreler kullanılmamaktadır. • RO Sistemimizde iki adet 4-20mA çıkışlı TDS Ölçüm Sistemi vardır. RO Sistemimizin ürettiği Üretim suyu TDS değeri ve RO Sistemimize giren TDS değeri dokunmatik ekran üzerinden izlenebilmektedir.

• RO Sistemimizde, Sistemin uzun yıllar sağlıklı çalışmasını sağlamak amacıyla 3 adet yüksek kaliteli Solenoid Vana kullanılmaktadır. PLC Mikro işlemci bu vanaları tam kontrollü olarak yönetmektedir. • Sistem hataları ekran üzerinden izlenmektedir ve kullanıcıyı sesli ve görsel olarak uyarmaktadır.

PEX-A SİRKÜLASYON HATTI – KOMPONENT VE KONNEKTÖRLERİ

• Hemodiyaliz Sirkülasyon hattında sirküle eden su basıncının sabit olması çok önemlidir. Bu bağlamda cihazımıza entegre özel 316 Kalite Paslanmaz, basıncı ayarlanabilir Relief Vana bulunmaktadır. Bu valf sayesinde sirkülasyon hattındaki basınç, istenilen basınca set edilebilmektedir. Hatta ki basınç set değerinin altına düştüğünde hattın dönüşünü kapatmakta, hatta basınç set değerinin üzerine çıktığında dönüşü buffer tankımıza yönlendirmektedir.

• PEX-A Sirkülasyon hatları, komponetleri ve çok özel diyaliz makinaları çekvalf li su konnektörleri elimizde mevcuttur.

TOP
blank